29 września 2015 roku odbyła się uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 Programów MBA na Uniwersytecie Warszawskim.
Uroczystość odbyła się w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Uroczystość rozpoczęła się przy dźwiękach „Gaude Mater Polonia” wykonywanej przez Chór Uniwersytetu Warszwskiego.
Ceremonię otworzył JM Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego ds. Badań Naukowych i Współpracy prof. dr hab. Alojzy Nowak. W przemówieniu inauguracyjnym podkreślił rolę absolwentów studiów menedżerskich w kształtowaniu środowiska biznesowego w naszym kraju oraz przypomniał o dwustuletniej już historii Uniwersytetu Warszawskiego i jego ważnej roli w tworzeniu elit intelektualnych i biznesowych Polski.
Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Jan Turyna uzupełnił przemówienie Rektora Alojzego Z. Nowaka omawiając pozycję Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Zarządzania UW w światowej i europejskie hierarchii szkół wyższych w Europie oraz na świecie. Podkreślił wagę działań, jakie Wydział Zarządzania podejmuje aby pozycja polskiego szkolnictwa wyższego była jeszcze wyższa.
Dr Tomasz Ludwicki, Dyrektor Programu EMBA na Uniwersytecie Warszawskim, odniósł się do przemówienia JM Rektora podając przykłady naszych absolwentów, którzy zasiadają dzisiaj w radach nadzorczych największych przedsiębiorstw i spółek giełdowych naszego kraju. Wymienił również inne sukcesy naszych absolwentów – zrealizowane projekty biznesowe, których korzenie sięgają projektów doradczych pisanych przez naszych słuchaczy w czasie trwania studiów MBA.
Wykład okolicznościowy pt. „Rola inteligencji emocjonalnej w procesie zarządzania” wygłosił dr Leszek Czarnecki - biznesmen, większościowy udziałowiec sześciu spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – Getin Holding, Getin Noble Bank, LC Corp, MW Trade, Open Finance oraz Idea Bank, jeden z najbogatszych Polaków według magazynu Forbes.
Na wstępie wykładu dr Czarnecki zadał trzy pytania, które stawiają sobie wszyscy chcący kontynuować naukę studenci uniwersytetów na całym świecie: „Czy warto się uczyć?”, „Czy wiedza uniwersytecka ułatwia i gwarantuje sukces (w szczególności w zarządzaniu i w biznesie)?” i „Czy wiedza uniwersytecka w ogóle przybliża sukces życiowy?”. Dr Czarnecki przedstawił i krótko zanalizował historię rozwoju firm założonych przez największych potentatów światowych – ikon dzisiejszego biznesu – M.Zuckenberga, S.Jobsa, B.Gatesa, R.Bransona. Odniósł się także do najważniejszych czynników, jakie każdy z menedżerów musi rozpatrywać – ryzyka i niepewności oraz ich wpływu na wybór najbardziej efektywnego modelu biznesowego i ekonomicznego.
Odpowiadając na postawione na wstępie wykładu pytania Leszek Czarnecki zdecydowanie podkreślił, że studiowanie stwarza ogromne szanse i możliwości zaś studia MBA dają słuchaczom szanse na poznanie i analizę prawdziwych studiów przypadków, pozwalają na networking, dają solidne podstawy wiedzy niezbędne przed nowymi wyzwaniami zawodowymi, otwierają szanse na dobry start-up oparty na nowym, świeżym pomyśle oraz ułatwiają myślenie heurystyczne.
Po przemówieniach prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak i dr Tomasz Ludwicki wręczyli nowo przyjętym słuchaczom znaczki z godłem Uniwersytetu Warszawskiego przyjmując ich oficjalnie w poczet słuchaczy Uniwersytetu.
W imieniu tych, którzy ukończyli już Program Executive MBA głos zabrał Tomasz Kacprzak, Członek Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów „Nowy Świat”, który bazując na własnym doświadczeniu, przekazał następnemu kolejnemu studentów wskazówki w jaki sposób najefektywniej czerpać z zasobów wiedzy, którą nowi słuchacze studiów otrzymają już wkrótce.
W imieniu słuchaczy nowej edycji Programu Executive MBA głoś zabrał Jan Pastwa, który w krótkim przemówieniu wyraził nadzieję, że studia przyniosą jemu i jego kolegom dużo możliwości zadawania pytań, na które odpowiadać będą eksperci. Życzył również wszystkim nowym studentom Programu EMBA aby oprócz wiedzy proces studiowania dostarczył im wszystkim wiele satysfakcji i zadowolenia.
Uroczystość zakończył JM Prorektor Alojzy Z. Nowak oraz Chór Uniwersytetu który zaspiewał „Gaudeamus Igitur”.
AACSB International - Założona w 1916 r. (AACSB) jest największym na świecie sojuszem edukacji biznesowej, łączącym nauczycieli, studentów i biznes. |
|||
Association of MBAs (AMBA) – jest międzynarodowym stowarzyszeniem zajmującym się badaniami z zakresu nauk o zarządzaniu. |
|||
The European Foundation for Management Development (EFMD) - międzynarodowe zrzeszenie organizacji akademickich, biznesowych i społecznych. |
Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski
ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel.: 22 55 34 174
tel.: 22 55 34 106
e-mail: [email protected]